Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katılım gerçekleştirdik.

Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katılım gerçekleştirdik.

Girişimcilik ve inovasyon kültürünü benimseyen, ülkemiz geneline yayma vizyonu doğrultusunda hareket eden Süleyman Demirel Üniversitesi ve Göller Bölgesi Teknokenti Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine katıldı ve ziyaretçiler ile deneyimlerini paylaştı.inovasyon1

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)  tarafından, inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek amacıyla 2013 yılından beri düzenlenen, bu yıl da 40 Üniversite, 26 Teknokent, 25 Ar-ge Merkezi, 5 Bilim Merkezi ve 50 binden fazla ziyaretçisinin katıldığı “Türkiye İnovasyon Haftasında” Göller Bölgesi Teknokenti ve Süleyman Demirel Üniversitesi’ni Teknokent Koordinatörü ve Genel Müdürü Doç. Dr. Erkan POLAT temsil etti. Ayrıca Plazma Uygulama Enerji  San.Tic Ltd. Şti, Sabuncu & sabuncu, ve DevSecure – Antivirüs firmalarının geliştirdiği projelerde görücüye çıktı.

inovasyon2

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın ziyaret ettiği Göller Bölgesi Teknokenti standında; Plazma Uygulama Enerji  San.Tic Ltd. Şti, Sabuncu & sabuncu ve DevSecure Antivirüs firmalarının projelerini beğeni ile dinledi.

Ayrıca; Kapanış Seremonisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katıldığı Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında İnovasyon Ödülleri de dağıtıldı.

Törende; En Fazla Ar-Ge Proje Katkı Ödülü Süleyman Demirel Üniversitesi’nin olurken Ar-Ge Liderliği Ödülü Arçelik’in, Kurumsal Girişimcilik Ödülü Sabancı Holding’in, Teknoloji Markaları Geliştirmede Liderlik Ödülü Turkcell’in, En Yenilikçi KOBİ ve Girişimcilik Bankacılığı Ödülü TEB’in, Marka Bilinirliği Ödülü THY’nin, Patent Ödülü Arçelik’in, Markalaşmada Liderlik Ödülü Ege Seramik’in, Faydalı Model Ödülü ASELSAN’ın, En Fazla Tasarım Katkı Ödülü ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin oldu.

Kazananlar ödüllerini Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş ile TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden alırken, daha sonra kazananlarla toplu aile fotoğrafı çektirildi

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X