KÜSİ 2018 II. Dönem Toplantısı Yapıldı

Teknokent’te gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Göller Bölgesi Teknokenti Koordinatörü aynı zamanda Göller Bölgesi Teknokenti Yönetici ve İşletici AŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal Terzi, yıl içerisinde başlattıkları projeler hakkında bilgi vererek “Isparta’da girişimci sıkıntısı çekiyoruz. Üniversitemizde bu yıl “TÜBİTAK” ve “BİGG” kapsamında kendi projemizi olgunlaştıracağız. 6 aylık programla program yazılım ve bilişim tekniği üzerine arkadaşlarımıza eğitim vereceğiz. Altyapı desteği ağlayacağız.” dedi.

 

 

IMG_2568

Sözlerine “Hedeflerimizi belirleyelim, somut adımlarla hedeflerimize doğru ilerleyelim” diyerek başlayan Rektör Yardımcısı Prof Dr. Murat Ali Dulupçu ise girişimci bireyler ile ülkemizin daha da ileriye gideceğini söyledi.  İnovasyonla ilgili kurullarda yenilikçi projeleri desteklemenin yanı sıra eğitim vermek, danışmanlık ve pazarlama gibi hizmetleri daha sistematik hale getirmek adına Prof. Dr. Serdal Terzi’nin önemli gayretleri olduğunu vurgulayan Dulupçu, BİGG’de bunu hazırlayacak bir yapının mevcut olduğunu dile getirdi.

Isparta Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tufan Uysal, yılda iki kez düzenledikleri toplantının bugün ikincisini düzenlediklerini belirterek “Güçlü Ekonomi, Güçlü Türkiye” sloganı ile yola çıktıklarını söyledi. Uysal konuşmasının devamında gerçekleştirdikleri firma ziyaretleri hakkında bilgi vererek toplantının sanayi sektörüne, ilimize yararlı olmasını diledi.

IMG_2564 (1)

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X