Göller Bölgesi Teknokent ve TTO Küsi Ziyaretleri

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen akademisyen, sanayici, KOBİ ve girişimcileri buluşturup, ülkemizin Ar-Ge tabanlı kalkınmasına destek sağlamayı amaçlayan Isparta KÜSİ Heyetinin (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Planlama ve Koordinasyon Kurulu) şirket ziyaretlerine Eylül ayında da devam edildi. KÜSİ heyetinde; SDÜ Göller Bölgesi Teknokenti, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, SDÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), SDÜ Mühendislik Fakültesi, KOSGEB ve BAKA’dan akademisyen ve uzmanlar yer aldı.

 

IMG_0109

 

Bu kapsamda, Isparta’da ÜNSÜT Süt ve Süt Ürünleri fabrikası ziyaret edildi. Üretim Müdürü Gıda Mühendisi Burçin FİŞEKÇİ heyetimize şirketlerini tanıttı ve sektörün bugünkü durumu hakkında bilgi verdi. GB Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi başta olmak üzere BAKA ve KOSGEB’in Ar-Ge destekleri ve faaliyetleri hakkında kendileri bilgilendirildi. Sağlanabilecek fonlar, teşvikler ve güncel fırsatlar dile getirildi. Sektörün sorunları dinlendi, çözüm önerileri sunuldu.

Heyetimiz daha sonra Isparta’nın ve dünyanın öncü gül ve gül mamulleri şirketi olan GÜLBİRLİK ve ROSENSE AŞ’yi ziyaret etti. ROSENSE AŞ Genel Müdürü İbrahim IŞIDAN ve GÜLBİRLİK Genel Müdür Yrd. Şerife GÖKDOĞAN heyetimize şirketleri ve kozmetik sektörü hakkında bilgi verdi. Kendilerine Ar-Ge merkezleri ve avantajları ile ilgili GB Teknokent ve TTO yetkililer tarafından sunum yapıldı.

Heyetimizi misafir eden ve samimi bir ortamda gerçekleşen bu ziyaretler için ÜNSÜT, ROSENSE, GÜLBİRLİK’e teşekkür ederiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X