Erkan POLAT Teknokent Ortağı ve Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı’nı Makamında Ziyaret Etti

Erkan POLAT Teknokent Ortağı ve Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı’nı Makamında Ziyaret Etti

Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, aynı zamanda Göller Bölgesi Teknokenti Yönetim Kurul Üyesi Yusuf KEYİK ile görüşme yapıldı.butso

 

Ziyarette Göller Bölgesi Teknokenti hakkında bilgi veren Doç. Dr. Erkan Polat; 82.860 m² alanda faaliyet gösterdiklerini, Teknokent’te bilimsel bilgiyi nihai ürüne dönüştürecek 39 ofisin bulunduğunu, şu an 33 şirketin 135 kişi ile çalıştırdığını söyledi.

Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yusuf Keyik; “Günümüzde üniversite ve sanayi iş birliği ile teknolojinin çok daha hızlı geliştiği kanıtlanmış bir gerçektir. Bu bakımdan Teknokentler; üniversite, sanayi, araştırma merkezleri, girişimciler ve piyasalar arasındaki işbirliğini artırmak, bilgi ve teknoloji transferini kolaylaştırmak yoluyla yüksek katma değerli, Ar-Ge’ye dayalı ileri teknoloji ürün ve hizmetlerin üretilmesine uygun altyapı, üstyapı ve hizmetleri kaliteli fiziksel çevrede sunan organizasyonlar olması dolayısıyla, ilimiz ve bölgemiz adına büyük önem taşımaktadır. Bu öneme binaen, Teknokent ile sivil toplum kuruluşlarının işbirliği içerisinde olması gerekiyor” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X