MAKÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Bölümü ile Biraraya Geldik

MAKÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Bölümü ile Biraraya Geldik

Kapasite geliştirme faaliyetleri kapsamında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı akademisyen ve öğrencilerine yönelik Fikri Sınai Mülkiyet Hakları ve Girişimcilikte Devlet Destekleri Eğitimi düzenlendi.

Eğitimin ilk ayağında Süleyman Demirel Üniversitesi Patent Koordinatörü Öğr. Gör. Saygın USLU, fikri mülkiyet hakları kapsamında eser sahiplerinin telif hakları, süreçler ve karşılaşabilecek sorunlara dayalı bilgiler verdi.

İkinci oturumda Süleyman Demirel Üniversitesi Teknokent Koordinatörlüğü öğretim elemanı Öğr. Gör. Muhammed Nesim DİKMEN, girişimcilik ekosistemi ile ilgili bilgiler vererek bu kapsamdaki devlet destekli hibelerden ve Süleyman Demirel Üniversitesi VE Göller Bölgesi Teknokenti’nin imkanlarından bahsetti.

Eğitim, Süleyman Demirel TTO A.Ş. Sanayi İlişkileri Yöneticisi Abdullah KURAM’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından destek almaya hak kazanılan “Gelecek Gençlerin” projesinin konservatuvar bölümü akademisyen ve öğrencilerine yönelik avantajlarını açıklaması ile son buldu.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X