Vali Seymenoğlu SDÜ’deki Gelişmeleri Yakından İnceledi

Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nu ağırladı. Üniversitemizin fiziki imkanları, geliştirdiği teknolojiler ile şehrine ve bölgesine sunduğu hizmetlerin tanıtıldığı ziyaretlerin ilk durağı Yenilikçi Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (YETEM) oldu.

vali2

Göller Bölgesi Teknokentinde Yürütülen Çalışmalar Anlatıldı

Ziyaretin bir sonraki durağı Göller Bölgesi Teknokenti oldu. Bünyesinde teknolojik ürünlerden medikal ürünlere, gıdadan yazılım sistemlerine kadar birçok firmayı barındıran Göller Bölgesi Teknokentinde yürütülen çalışmalar, Vali Seymenoğlu’na aktarıldı. Ayrıca “Kuluçka Merkezi”, süt ve süt ürünleri üreten “Danem”, kurumların bilişim alt yapıları ile ilgili bütünleşik çözümler üreten “Arjeta”, ilaç ve tıbbi cihaz alanında yüksek teknolojili biyocerrahi ve sağlık ürünleri üreten “Semical Biosurgery” firmalarının ürünleri tanıtıldı.

vali3

Ziyaretler kapsamında çeşitli birimleri gezerek yürütülen çalışmaları yakından inceleyen Vali Seymenoğlu, merak ettikleri soruları yönelterek görüş ve önerilerini bildirdi.

Son yıllarda üniversitenin alt yapısı ile ilgili önemli gelişmelerin yaşandığının altını çizen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı da Vali Ömer Seymenoğlu’nu ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.valiIMG_5175ssss-yeni

vali-danem-1

vali-semical-1

vali-arjeta-1

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X