Vali Şehmus Günaydın ve Rektör Prof. Dr. İlker Çarıkçı Göller Bölgesi Teknokentini Ziyaret Etti

Vali Şehmus Günaydın ve Rektör Prof. Dr. İlker Çarıkçı Göller Bölgesi Teknokentini Ziyaret Etti

BAKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Isparta Valisi Şehmus Günaydın,  SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ve Yönetim Kurulu’ndan oluşan heyet SDÜ’deki ufuk turuna Doğu Kampusu’ndeki Göller Bölgesi Teknokenti ziyareti ile devam etti.

SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Vali Günaydın’a Göller Bölgesi Teknokenti’nde 32 firmanın gıda, ziraat, yazılım, donanım ve kozmetik vb endüstrilerde bilimsel faaliyetler sürdürdüğünü anlattı.

Teknokent çalışmaları ve çalışma alanları hakkında heyete bilgiler veren Göller Bölgesi Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Erkan POLAT yürütülen projeleri yerinde anlatma fırsatı buldu.

vali-ziyaret

Vali Günaydın, daha sonra probiyotik özelliği yüksek kefir mayasını endüstriyel boyutta üreten Danem Ltd. Şti.’ni ziyaret etti. Firmadan bilgi alan Vali Günaydın, bu güzel içeceklerin daha çok tanıtım ve pazarlanması gerektiğini söyledi. Kefirin sağlık açısından çok kusursuz bir içecek olduğunu belirten Vali Günaydın, SDÜ’nün doğal, saf ve gerçek kefir mayası koleksiyonu oluşturması karşısında çok mutlu olduğunu ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Nilgün Budak da Vali Günaydın’a elma özlü ve gül yapraklı içilebilir sirke sundu.

 

vali-ziyaret-2

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X