KÜSİ Heyeti ve Göller Bölgesi Teknokenti ITSO ve Isparta Ticaret Borsasını Ziyaret Etti

kusi-1

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Türkiye Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Geliştirme Kurulu üyeleri her ay devam eden ziyaretleri kapsamında, bu ay Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ve Isparta Ticaret Borsası’na misafir oldu.

Ziyaretlerimizde, ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, ITSO Meclis Başkanı Osman ŞAHLAN, ITSO Yönetim Kurulu üyeleri, Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ADAR, Isparta Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali KOYAK hazır bulundu ve heyetimize yakın alaka gösterildi.

Göller Bölgesi Teknokent’i olarak bahsi geçen ziyaretler kapsamında, Teknokent’in Isparta’daki girişimcilere sağladığı olanak ve avantajlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Isparta’daki şirketlerin AR-GE kapasitelerinin arttırılması ve yüksek katma değerli üretim imkânlarının güçlendirilmesi hususlarındaki rolümüz ve görevimiz üzerine fikir alış-verişinde bulunuldu.

ITSO Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN; KÜSİ ziyaretlerinin ülkemizin 2023 hedefleri ve 2051 – 2071 vizyonunun gerçekleştirilmesi açısından büyük önem taşıdığını ifade etti. Ayrıca yeni hizmete açılan ITSO Ekonomi Kampüsü’nde heyetimize bir ofis tahsis etmeyi teklif ederek, KÜSİ çalışmalarına verdiği değeri ve somut desteği bir kez daha gösterdi.

Isparta Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ADAR; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. KÜSİ ve benzeri faaliyetlere ilimiz şirketlerinin daha katılımcı olmaları halinde kendilerine ve dolayısıyla Isparta Ekonomisine büyük katkı sağlanacağını ifade etti.

Ziyaretlerimizde ayrıca, 2018 KÜSİ faaliyetleri vizyonu ortaya konuldu. ITSO Meclis Başkanı Osman ŞAHLAN’ın uzun senelere dayanan ticari hayatın getirdiği değerli tecrübelerini heyetimiz ile paylaştı.

 

kusi-2

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X