Isparta Valisi’nden Teknokent Firmalarına Ziyaret

Isparta Valisi’nden Teknokent Firmalarına Ziyaret

Göller Bölgesi Teknokenti bünyesinde faaliyet gösteren firmalara Isparta Valisi Sayın Aydın BARUŞ, Isparta Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tufan UYSAL ve KOSGEB Isparta Müdürü Yurdun YILDIRIM tarafından bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Göller Bölgesi Teknokenti Yönetici ve İşletici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlker Hüseyin ÇARIKÇI, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Göller Bölgesi Teknokenti Yönetici ve İşletici A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet SALTAN ve Göller Bölgesi Teknokenti Yönetici ve İşletici A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Serdal TERZİ tarafından Göller Bölgesi Teknokenti firmaları ve süreçleri hakkında Sayın BARUŞ’a bilgiler verildi.

 

Ziyaretin ilk ayağında, NPRO Biyoteknoloji San. ve Tic. A.Ş. firması tarafından Süleyman Demirel Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Aynur Gül KARAHAN ÇAKMAKÇI danışmanlığında OPAXA Grup işbirliğiyle hayata geçirilen ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

Daha sonra Objektif Su Ürünleri Hayv. Gıda. Ltd. Şti. firması yetkilileriyle görüşen Sayın BARUŞ, Göller Bölgesi Teknokenti Kuluçka Merkezi’nde faaliyet gösteren ARG Medikal, ARGEMA Teknoloji Sanayi Ltd. Şti. ve KMA Savunma Sanayi ve Yazılım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. firmalarını ziyaret ederek genç girişimcilerin projeleriyle ilgili bilgiler aldı.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X