Isparta KÜSİ Heyetinden Gül Sezonu Ziyaretleri

Akademisyen ve sanayicileri buluşturup, ülkemizin Ar-Ge tabanlı kalkınmasına destek sağlamayı amaçlayan Isparta KÜSİ Heyetinin (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Planlama ve Koordinasyon Kurulu) sanayici ve girişimci ziyaretlerine Ramazan ayında da devam edildi.

kusi-2

Bu kapsamda, Isparta’da açılan gül sezonu ile birlikte SİNCER Gülyağı ile ROSELAND Gülyağı fabrikaları ziyaret edildi. ROSELAND Gülyağı fabrikasından, Halil İbrahim DOĞAN heyetimizle yakından ilgilenerek bizleri bilgilendirdi. SİNCER Gülyağı fabrikasından, Yakup SİNCER ve Ahmet SİNCER yeni hizmete açtıkları üretim tesislerini bizlere anlattı.

Ayrıca bölgemizin mermerlerini işleyip ihraç eden SERKAYA Madencilik de ziyaret edildi. Yönetim Kurulu Başkanı Naci KEPEZKAYA bizlere modern tesislerini gezdirerek faaliyetlerini bizlerle paylaştı.

kusi-3

Bu ziyaretler kapsamında başta GB Teknokent olmak üzere SDÜ, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB, BAKA, TSE, Teknoloji Transfer Ofisi’nin Ar-Ge destekleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Kendilerine sağlayacağımız fonlar, teşvikler ve güncel fırsatlar dile getirildi. Sektörün sorunları dinlendi, çözüm önerileri sunuldu.

Heyetimizi misafir eden ve samimi bir ortamda gerçekleşen bu ziyaretler için ROSELAND Gülyağı, SİNCER Gülyağı, SERKAYA Madencilik’e teşekkür ederiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X