Isparta Kosgeb Müdürü Teknokent Firmalarına Kosgeb Desteklerini Açıkladı

Göller Bölgesi Teknokenti Yönetici ve İşletici A.Ş. tarafından firmalarımıza ve Isparta’da imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lere, Isparta KOSGEB Müdürü Yurdun YILDIRIM’ın katılımlarıyla KOBİGEL – Kobi Gelişim Destek Programı kapsamında “İmalat Sanayi Sektöründe Dijitalleşme Sürecine Katkı Sağlayabilecek Yerli Teknoloji Geliştiricisi Kobilerin Desteklenmesi” konulu bir webinar düzenlendi.

kosgeb-haber-1

Açılış konuşmasını yapan Genel Müdürümüz Prof. Dr. Serdal TERZİ, Yurdun Bey’în iki proje çağrısını açıklayacağından bahsederek son zamanlarda firmalarımızın KOSGEB ile çok yakın çalışmalarda bulunmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Özellikle fon sağlama açısından KOSGEB’in desteklerinin arttığını ve bu bağlamda KOSGEB’in en önemli paydaşlarımızdan biri olduğuna değindi. TERZİ, KOSGEB’e ve firmalara katılımlarından dolayı teşekkürlerini ileterek, KOSGEB’den Ar-Ge ve İnovasyon Desteği alan firmaların Göller Bölgesi Teknokenti’nde yeniden bir değerlendirmeye tabi tutulmadan projelerinin kabul edildiğini hatırlatarak sözlerini tamamladı.

Webinar konuğu Isparta KOSGEB Müdürü Yurdun YILDIRIM konuşmasında iki destekten bahsetti. İlk olarak “İmalat sanayi sektöründe dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin desteklenmesi” desteğini katılımcılara anlatan YILDIRIM, ikinci olarak da “İmalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerin üretim ve ilişkili iş süreçlerinde dijital teknolojilerden yararlanma düzeyinin arttırılması” desteğini açıkladı. YILDIRIM, bu desteklerin uygun proje konularının ne olduğu, başvuru kısıtlarının nelerden oluştuğu, başvuru süreci, uygulama süreci ve desteklere ilişkin bilinmesi gereken diğer hususları da ifade ettikten sonra webinar soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X