5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesine Katıldık

Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi”, 29  Kasım 2017 tarihinde Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, geçen yılın en başarılı teknoloji geliştirme bölgeleri yapılan törende ödüllerini aldı.

zirve-1

 

Zirvede konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, üretim ve ihracatın kapılarının, yüksek teknolojiyle açılabileceğini vurguladı. Bakan Özlü, “dijital çağın ve Sanayi 4.0’ın açık uçlu bir süreç olduğunun farkındayız. İşte bu nedenle yeni teknolojileri, yeni dijital gelişmeleri, yeni pazarlama süreçlerini, çok iyi kavramak durumundayız.” diye konuştu. Bu süreçte Türkiye’nin elini güçlendiren en önemli enstrümanlardan birinin TGB’ler olduğunu vurgulayan Özlü, TGB’ler arasında tatlı bir rekabet, yarış olduğunu belirterek, bu yarıştan, teknoloji ve bereket doğduğunu söyledi.

 

zirve-2

Göller Bölgesi Teknokenti standında; Ergünler İnşaat Petrol Ürünleri Oto Teks. Mad. Tic. Ltd. Şti. firmasının Ar-Ge ürünlerini sergiledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Göller Bölgesi Teknokenti standını ziyaret ederek devam eden projeler ve Göller Bölgesi Teknokenti hakkında Genel Müdür Doç. Dr. Erkan Polat’tan bilgi aldı.

 

zirve-3

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

X